Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

O nás

Podľa zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zákonom č. 61/2018 Z. z. podľa znenia jeho § 100w, sa detský domov s účinnosťou od 01.01.2019 zmenil na Centrum pre deti a rodiny Valaská.

Centrum pre deti a rodiny Valaská vykonáva opatrenia pobytovou, ambulantnou a terénnou formou. V rámci opatrení pobytovou formou zamestnanci centra poskytujú odbornú pomoc a starostlivosť v šiestich samostatne usporiadaných skupinách a v šiestich profesionálnych náhradných rodinách. Centrum vykonáva ambulantné a terénne opatrenia zamerané na výchovné problémy a zanedbávanie.

V záujme harmonického rozvoja osobnosti má každé dieťa právo vyrastať v rodinnom prostredí, v atmosfére štastia a porozumenia. V centre sa snažíme pri starostlivosti o deti čo najviac priblížiť rodinnému prostrediu, poskytnúť deťom pocit istoty a citové zázemie. V prvom rade však chceme umožniť  dieťaťu zažiť výchovu a lásku v skutočnej rodine. Prioritou je sanácia biologickej rodiny a podpora vzťahov s rodičmi a blízkymi osobami, v prípade neúspechu umiestnenie dieťaťa do náhradnej rodinnej starostlivosti (pestúnstvo, osvojenie). 


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

Fotogaleria

webygroup
ÚvodÚvodná stránka